• White Facebook Icon

ul. Erazma Jerzmanowskiego 37

30-836 Kraków

TEL: 600-887-338

© 2017 Kasia i Gabrysia ;)

NASZE PROJEKTY

UKŁADANKA Niepubliczna Specjalna Szkoła Podstawowa

 

Nasza szkoła to miejsce, gdzie nasi podopieczni z trudnościami rozwojowymi (zaburzenia niedające dziecku możliwości udziału w zajęciach w grupie przedszkolnej lub klasie), realizują podstawę programową w ścisłej współpracy z nauczycielami. Tutaj Indywidualny program nauczania połączony zostaje z terapiami koniecznymi do przyszłego, samodzielnego funkcjonowania podopiecznego w ogólnodostępnej klasie. Dzieci realizują zadania i cele szkoły podstawowej. 

  • Prowadzimy kształcenie dla dzieci, które nie są w stanie realizować programu edukacji w klasach szkół masowych (dzieci z autyzmem, zaburzeniami emocjonalnymi, upośledzeniem umysłowym, afazją i zaburzeniami sprzężonymi).

  • Realizujemy program szkoły podstawowej i podstawowej szkoły specjalnej.

  • Pod naszą opieką znajdują się także dzieci realizujące nauczanie indywidualne.

  • Szkoła objęta jest innowacyjnym programem łączącym psychoterapię z edukacją. Każde niemówiące dziecko wspieramy komunikacją alternatywną.

  • Pracujemy w systemie terapii jeden na jeden (terapeuta-dziecko, nauczyciel-dziecko) a po okresie przygotowania dziecka do zajęć grupowych, włączamy dziecko do 2 osobowych zespołów klasowych.

  • Bazujemy na mocnych stronach dziecka, działamy przez motywację i pozytywne wzmacnianie uzdolnień i zainteresowań dziecka.

  • Zajęcia lekcyjne przeplatane są zajęciami logopedycznymi, psychoterapią, fizjoterapią, integracją sensoryczną, dogoterapią, terapią słuchową, zajęciami na basenie.

  • Sale do zajęć przystosowane są do specyfiki pracy z dziećmi z zaburzeniami koncentracji uwagi.

KRAINA ŁAGODNOŚCI Świetlica Terapeutyczna

 

KRAINA ŁAGODNOŚCI to przystań terapeutyczna dla waszych dzieci. Pomysł zrodził się dzięki naszym wspaniałym rodzicom, którzy chcą, aby ich pociechy rozwijały się aktywnie i twórczo poprzez dodatkowe zajęcia wśród innych dzieci. To rodzice stawiają nam coraz to większe wymagania a my staramy się im sprostać. Stworzyliśmy wyjątkowe miejsce, gdzie w przyjaznych warunkach dzieci będą mogły spędzać czas popołudniu pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Każde dziecko jest dla nas wyjątkowe i każde traktujemy indywidualnie podążając za jego potrzebami, zainteresowaniami. I choć jest to dla nas nie lada wyzwanie by dopasować odpowiednią metodę terapii do dziecka, to znamy jedną, która najlepiej się sprawdza. Jest to zabawa, poprzez którą uczymy i wspieramy rozwój każdego dziecka. W swojej pracy wykorzystujemy Metodę Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Pedagogikę Zabawy, Kinezjologię Edukacyjną, Metodę twórczego Myślenia, Dramę, ćwiczenia rytmiczne, Elementy Weroniki Sherborne, Bajkoterapię, Metodę Knill’ów oraz inne.

Głównym celem każdych zajęć jest integracja dzieci ze sobą oraz wspieranie kompetencji społecznych podkreślając przy tym mocne strony dzieci. Nasze zajęcia mają ustalony scenariusz, który jest modyfikowany podczas zabawy przez dzieci tak aby każdy uczestnik się zaangażował i miał swój udział w ich przebieg.

FISTASZKI Grupa Terapeutyczna dla Małych Dzieci

FISTASZKI to grupa terapeutyczna dla dzieci, którym ze względu na zaburzenia rozwojowe i emocjonalne trudniej jest zaadoptować się w grupie. To pozytywne miejsce dla wyjątkowych milusińskich, niedługo rozpoczynających karierę przedszkolaka i chcących się w bezpiecznej przestrzeni powoli i odpowiednio do tej ważnej w życiu roli przygotować. Głównym celem pracy jest wczesne wspomaganie indywidualnego rozwoju małego dziecka. 

Pójście do przedszkola to dla maluchów często bardzo trudny moment. Najtrudniej mają dzieci, których rozwój nie przebiega prawidłowo i potrzebują specjalistycznego wsparcia.

Fistaszki to dzieci, które wymagają wieloaspektowego wsparcia diagnostyczno-terapeutycznego. Dzieci w wieku 2 – 4 lat, które wymagają specjalnie dostosowanego miejsca, np. potrzebują rozpocząć swoją edukację w małej grupie, wymagają specjalistycznego sprzętu terapeutycznego i wsparcia profesjonalnej kadry. Maluchy czasami nieśmiałe, niepewne otoczenia i rówieśników, mające problemy z adaptacją w grupie, z opóźnieniami w rozwoju mowy i rozwoju motorycznym, mutyzmem, wymagające terapii ze względu na trudności w rozstawaniu się z mamą, ale także bez smoczka i pieluszki, z zaburzeniami łaknienia, wybiórczością pokarmową, zaburzeniami integracji sensorycznej. Ciepłą opieką otaczamy również rodziców dzieci, którzy są partnerami w dialogu dotyczącym poznania i zrozumienia potrzeb dziecka. W każdym momencie mogą liczyć na informację na temat postępów w terapii dziecka.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now